repertoár

CHABRUS LINE

/parafráze na motivy známého muzikálu, který si v Čechách ještě nikdo netroufl uvést /
Veselé skoky se utkají v nemilosrdném „okresním“ konkurzu do světového muzikálu. Bohužel se na osm rolí přihlásilo jen šest uchazečů. Světovost konkurzu v pozadí kontroluje sponzor, který pevně svírá opratě peněz. Síto musí být velmi husté, ale projít musí každý. 
Drsně sentimentální pohybová groteska má tentokrát rozsáhlejší part pěvecký i činoherní, zato se simultánním překladem do angličtiny a zpět.  

Veselé skoky se rozhodly nazkoušet novou taneční grotesku, ve které - po svém - vzdávají hold největším světovým muzikálům. Opravdovost velkých amerických citů, světovost české třetí ligy a ironizující humor Veselých skoků.
Muzikály všech zemí, těšte se!         Veselé skoky popáté.

Režie: Miroslav Hanuš
Choreografie: Jana Hanušová, Barbora Janatková, Miroslav Hanuš, Eva Severinová, Petra Duspivová, Jan Meduna
Kostýmy: Zuzana Ježková
Obsazení: Petra Duspivová/Nina Horáková, Henrieta Hornáčková/Kristýna Kudrnáčová, Barbora Janatková/Michaela Váňová, Taťána Kupcová/Nikola Pádivá, Viktor Dvořák/Jan Hofman, Václav Jílek/Jan Zadražil, Ondřej Kavan/Radim Madeja, Jan Meduna/Ondřej Nosálek

Délka představení: 1.30 hod

 

EDGAR ALLAN PÚ: HAVRAN

Velmi černá groteska podle světoznámé hororové básně. Pohybová fantazie pro 6 tanečníků, houslistku a bubeníka o tom, jak spolu žijí muž a žena, ale hlavně o tom, jak spolu vycházejí, když už nežijí!
Muž a žena? Never more! 
Veselé skoky počtvrté!

Originální pohybové divadlo Veselé skoky se rozhodlo uctít dvousté výročí narození velkého amerického básníka a otce hororové literatury E. A. Poea. Čtvrtou premiérou proto je taneční groteska s názvem Edgar Allan Pú: HAVRAN. 

Režie: Miroslav Hanuš
Choreografie: Jana Hanušová, Eva Severinová, Zbyněk Šporc, Eva Velínská, Jan Meduna
Housle a zpěv: Gabriela Vermelho 
Kostýmy: Zuzana Ježková
Obsazení: G. Vermelho, V. Kudrnáč, H. Hornáčková / E. Leimbergerová, R. Madeja / J. Zadražil, P. Duspivová / E. Ornstová / L. Pernetová, O. Kavan / J. Meduna, K. Kudrnáčová / M. Váňová, V. Dvořák / V. Jílek

Délka představení: 1.45 hod

 

BABY BOX

a/ vyhřívaná schránka pro odložené děti
b/ dětská obdoba bojového sportu
c/ hrací skříň s možností volby výhradně dětských písní
d/ třetí premiéra Originálního pohybového divadla Veselé skoky
D je správně!

Veselý pohřeb našeho dětství, smršť neobvyklých pohybů, obvyklých emocí, malých trenýrek a stepujících bačkůrek.
Veselé skoky potřetí!!!

Scénář, režie a choreografie: Jana Hanušová, Martin Pacek, Miroslav Hanuš
Kostýmy: Zuzana Ježková
Obsazení: J. Meduna / Z. Šporc, O. Kavan / R. Madeja, V. Jílek / L. Pečenka, L. Pernetová / N. Topinková, P. Duspivová / E. Leimbergerová, H. Hornáčková / E. Ornstová, B. Janatková / K. Kudrnáčová

Délka představení: 60 min

“BABY BOX, to je životní příběh, od vykulení se na svět, poznávání, sbližování se, zamilování se, rozcházení – až po frustrace a nezbytné stařecké chorobopisy. Vše v rozpětí od zcizení nesmrtelného Petipova labutího tance a od irského stepu až po pohybovou a zvukovou poezii živé zvonkohry. Mezi tím gagy, skeče, klauniáda. Kolektivní rozpustilost, která má řád.”
Xantypa, J. P. Kříž 

 

VE STANICI NELZE

Anna a sedm železničářů v taneční grotesce 
z 2. nástupiště. 
Tančí, zpívají, milují a potkávají své osudy.
(volně inspirovano Tolstého Annou Kareninou)
Anglický debut na Brightonském festivalu Fringe – nominace na cenu Argus Angel

Scénář, režie a choreografie: Jana Hanušová, 
Martin Pacek, Miroslav Hanuš
Kostýmy: Samiha Malehová
Obsazení: T. Kupcová / E. Leimbergerová, O. Nosálek/ Z. Šporc, V. Jílek / L. Pečenka, P. Duspivová / N. Topinková, H. Hornáčková / L. Pernetová / B. Janatková, E. Ornstová, J. Meduna / R. Madeja, O. Kavan / J. Zadražil

Délka představení: 1.50 hod

“Co nelze ve stanici? Nevím. Soudě podle toho, co jsme viděli, lze tam prakticky všechno.
Divadlo Veselé skoky je zvláštní parta. Jsou to nádherní zapálení nadšenci do pohybového tyátru. Je to pantomima, co dělají? Jistě, to taky, ale mimové to nejsou. Balet? Jistě, to taky, ale baleťáci to nejsou. Herci? Ano, herci to jsou. Zpívají. Baví se a baví to i diváky.”

 

NA HLAVU!

Osvěžující humorná podívaná o dvou obrazech a osmi hercích.
Uvidíte kleptomana, nymfomanku, falocentrika, hysterku a další v tanečních skečích plných humoru, ironie, něhy a jemné nadsázky.
Sraz je v blázinci
1. cena a speciální cena poroty na mezinárodním festivalu Teatarfest v Sarajevu

Scénář, režie a choreografie: Martin Pacek, Jana Hanušová, Miroslav Hanuš
Kostýmy: Samiha Malehová
Obsazení: V. Jílek / O. Kavan, J. Meduna / R. Madeja / L. Pečenka, P. Duspivová / T. Kupcová, B. Janatková / L. Pernetová, N. Topinková / E. Leimbergerová, H. Hornáčková / Eva Ornstová, J. Zadražil, Z. Šporc

Délka představení: 1.45 hod

“.... Když se tančí ve strhujícím víru Montiho čardáše a všechno na jevišti se roztáčí fackováním, má člověk chuť rovnou křičet bravo a nečekat až na děkovačku s přídavkem tohoto originálního fackovacího tanečku. ... Inu - bravo!
PRÁVO, Jiří P. Kříž